Forum Ratownictwo Medyczne - Prywatna Strona Ratownika Medycznego Strona Główna Ratownictwo Medyczne - Prywatna Strona Ratownika Medycznego
Ratownictwo medyczne - techniki, standardy ratownicze, sprzęt, Ratownik Medyczny - sytuacja prawna, obowiązki, uprawnienia
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kurs ratownictwa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Ratownictwo Medyczne - Prywatna Strona Ratownika Medycznego Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jakub
Gość






PostWysłany: Wto 16:08, 02 Sty 2007    Temat postu: kurs ratownictwa

Jak to jest? Jaka jest róznica między osobą, która ma licencjat z ratownictwa medycznego, czy też konczyła jakąs szkołę w tym kierunku, a osobą, która ma kurs z ratownictwa medycznego? Chcę pracować w pogotowiu, jakie będą moje obowiązki po takim kilkutygodniowym kursie? Czy będą one jakoś ograniczone? Jak to jest?
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jerzysiek
Gość






PostWysłany: Śro 17:07, 03 Sty 2007    Temat postu:

dlaczego nikt z Ratownikow Medycznych nie odpowiedzial na pytanie Jakubowi
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jimmi1
Gość






PostWysłany: Pią 22:36, 05 Sty 2007    Temat postu:

No ja też jestem zainteresowany takim kursem. Gdzie można się doszkolić i jak długo trwa taki kurs i ile kosztuje??Pracuję zawodowo jako położnik, ale interesuję się medycyną ratunkową.Może ktoś mi udzieli odpowiedzi.BĘDĘ WDZIĘCZNY.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr
Administrator



Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 63
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią 22:51, 05 Sty 2007    Temat postu:

Już wyjaśniam Wink

Aby zostać ratownikiem medycznym i pracować np. w pogotowiu ratunkowym trzeba ukończyć szkołę a nie kilkutygodniowy kurs. Tytuł ratownika medycznego uzyskuję się po ukończeniu min. 2-letniego studium lub 3-letniego licencjatu. Podkreślam jeszcze raz, że po żadnym kursie nie uzyskuje się tytułu i uprawnień ratownika medycznego. Informacje o uczelniach kształcących w zawodzie ratownika zawarte zostały w dziale [link widoczny dla zalogowanych] na stronie.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Piotr dnia Nie 13:40, 04 Mar 2007, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Georg
ratownik



Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 14
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: dolnośląskie

PostWysłany: Pią 22:58, 05 Sty 2007    Temat postu:

Nie jestem coprawda ratownikiem, ale troszke w temacie...
Aby pracować w pog. jako ratownik medyczne trzeba ukończyć studia licencjackie lub pomaturalne studium. Same kursy pierwszej pomocy nie wiele dają, zgodnie z najnowsza ustawą.... po nich mozna jedynie pracować w formie dawnego sanitariusza lub wolontariatu.

polecam lekture nowej Ustawy o Rat. Med. znależć ją mozna na stronach Min Zdr.

Więcej informacji o kursach, ustawie i rat. na forum [link widoczny dla zalogowanych] POLECAM

Kursów pierwszej pomocy jest wiele i wiele podmiotów je organizuje. Ja polecam kursy PRC Polskiej Rady Resuscytacji BLS, BTLS, ALS itp. więcej
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Ratownictwo Medyczne - Prywatna Strona Ratownika Medycznego Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin